Do zahraničí se psem

Jako kdybyste šli do války, rozhodli se odstěhovat na jiný kontinent, řekli, že kočky jsou nejlepší na světě, nebo jako kdyby přestali existovat míčky. Tak se dokáže tvářit váš pejsek, i když se jen ráno chystáte do práce. Jaký to tedy musí být pohled, když odjíždíte na dovolenou, nedej bože bez něj? Pokud i vy berete svého pejska jako člena rodiny, jistě cítíte potřebu vzít ho na rodinnou dovolenou.

V článku se dočtěte:

Na co si dát pozor a co vše udělat, aby si pejsek dovolenou užil spolu s vámi, se vší pohodou? Máme pro vás pár tipů, které vám cestování se psem usnadní.

Co potřebuje pes do zahraničí?

Výbava pejska se odvíjí od destinace, do které cestujete. V EU si vystačíte s pasem pro malá zvířata, který vám vystaví veterinář. Abyste dostali „psí pas“, je nutné vašeho pejska nechat u veterináře očipovat. Pejska to nebolí a vám to ulehčí jeho případné hledání, když se vydá kamsi za místní kočkou.

Dalším nezbytným vybavením je očkování proti vzteklině, které by měl mít každý pejsek, jenž překročí hranice státu.

Na co si dát pozor na dovolené se psem?

Každý má toho nejhodnějšího a nejlepšího pejska. Co ale s tím rozkousaným hotelovým gaučem a rozbitou lampou, na kterou celou noc štěkal? Pro takové události se hodí cestovní pojištění mazlíčků, které mimo způsobené škody kryje také ambulantní ošetření či případnou hospitalizaci vašeho pejska.

Jízda autem

I jízdu autem byste měli přizpůsobit svému čtyřnohému kamarádovi. Některé země mají dokonce přesné pokyny, jak pejska přepravovat.

Aby měl pejsek přístup k pitné vodě nejen na benzinové stanici, ale i během samotné jízdy, doporučujeme pořídit cestovní pítko či skládací misku s lahví vody.

Cestujete s pejskem za teplem, k moři? Tak to určitě jedete ve slunném a teplém počasí. V takovém případě si dejte pozor na intenzitu klimatizace. Stejně jako vy, i váš pejsek je náchylný na změnu teploty.

Jiný kraj, jiný mrav….

V Itálii je třeba dát si pozor, aby pejsek žádným způsobem neomezoval řidiče auta a pokud s sebou na dovolenou berete více pejsků, musíte je umístit do oddělených přepravek.

Máte v plánu vzít svého chlupatého kamaráda do Dánska? Raději si to dobře rozmyslete. Dánsko má jedny z nejpřísnějších pravidel, nejen co se pohybu psů týče. Pokud je váš pejsek pitbul, tosa inu, americký stafordšírský teriér, brazilská fila, argentinská doga, americký buldog, boerboel, kangal, středoasijský pastevecký pes, kavkazský pastevecký pes, jihoruský ovčák, tornjak, šarplaninský pastevecký pes, nebo je s jednou z těchto ras křížený, do Dánska vás s ním vůbec nepustí.

Cestu do Dánska nedoporučujeme ani pejskům, kteří se občas rádi do něčeho, nebo někoho zakousnou. V případě, že váš pejsek v Dánsku zraní člověka či jiné zvíře tak, že bude nutné lékařské ošetření, následuje utracení.

Řeklo by se za humna, ale i psí výlet na Slovensko má svoje pro a proti. Pokud se váš pejsek rád proběhne mimo váš dohled, nebo se vám dokonce někdy i ztratí, dejte si velký pozor. Tamní zákony dovolují odchyt pejska do tzv. karanténní stanice, odtud putuje rovnou na utracení.

Ať už se vydáte se svým čtyřnohým přítelem kamkoli, přejeme vám spoustu úžasných zážitků s dobrým koncem.